Jedna psycholožka v Brně poskytovala (je to 3 roky zpátky a snad už se to neděje) speciální službu, kterou ostatní kolegové v oboru běžně nemají v portfoliu: odváděla „přivtělené duše a jiné negativní a parazitní entity“. Cena? Hrdých 50 tis. Kč (slovy: padesát tisíc korun českých). A pozor, to byla jen základní sazba, která dále narůstala úměrně s počtem „přivtělených duší“ a astrálních soubojů, jež odvážná paní musela podstoupit v boji s nepřátelskými bytostmi.

Paní úspěšně odváděla přivtělené duše ...a zejména finance svých klientů.

Ta transakce nějakým zvráceným způsobem musela vyhovovat oběma stranám. U paní byly výhody zřejmé (navíc nezdaněné, neboť honorář za tu roli zachránce se vyplácel v hotovosti). U klientů asi zčásti fungoval efekt „závazku“ (Cialdini, R. B. Zbraně vlivu), který všichni známe: utratit balík za takovou pitomost (opravdu čekáme, že nám od parazita pomůže jiný parazit?) je pro mysl těžké unést. Ta postrozhodovací disonance bolí. A té bolesti unikne naše mysl tím, že vidí všechno jen v pozitivním světle. Vytvoří si legendu o úspěchu, která nám tu transakci pomůže strávit a zpětně si ji před sebou obhájit.

Jinak řečeno: v zoufalé snaze odůvodnit si výdaj, za který jsme mohli pořídit hezkou dovolenou (a udělat tím možná pro svou duši více než návštěvou té podivné paní), najednou „cítíme“, že to „odvádění“ opravdu funguje! Náš život je jiný.

A je to pravda! Jsme 50 tis. Kč v mínusu (odvod) a bohatší o jednu delikátní zkušenost (podvod).

Transakce tohoto typu ukazují, kolik jsme schopni utratit jen za to, abychom mohli přehodit své problémy na jiného.

Cokoliv je dobré - hlavně to nemuset (vy)řešit sám.

 

 

 

----

Image by ElisaRiva from Pixabay

Thank you for rating this article.