- Dobrý den, Informujeme Vás, že jste byl přijat za člena Společenstva kominíků ČR. Pro nabytí platnosti člena a uvedení jako člena v databázi, včetně WEBu a distribuce časopisu Kominický věstník je nutné uhradit vstupní poplatek člena SKČR: částka 6.000,- Kč.

- Kedy ma prídeš pozrieť?

- Objednáváme u vás 300 párů pracovních rukavic GV 212 velikosti M, a dále ochranné návleky šedé, vzor 21, celkem 450 párů, velikost univerzální.

- Čus, jdeš dnes na volejbal?

- Upozorňujeme Vás, že jste neuhradila stravné za Vašeho syna, splatné 12. 4. Úhradu očekáváme do konce tohoto měsíce. Hana Urvová, Základní škola a Mateřská škola v …

- „Znovu Vás upozorňujeme Vás, že jste stále neuhradila stravné za Vašeho syna, splatné už 12. 4. Úhradu je nutno provést neprodleně!!!!! Urvová, Základní škola a Mateřská škola v…”

Na vysvětlenou: Krom dalších mám také e-mail . V internetovém pravěku jsem byl jeden z prvních na seznamu a dnes už super vzácný e-mail tvořený jen příjmením byl k mání.

Ale! Překlep v mailu je vcelku běžný a díky tomu mám nechtěný náhled do vztahů, nákupů, cestování, milostného života, sportovních aktivit a podnikání Kotásků v ČR.

Několikrát do měsíce mi přijde banální e-mail typu „Kolik bude stát revize elektrozařízení ....?” nebo záhadné „Máte v pátek otevřeno?”, anebo smutně nenapravitelné (protože nemám možnost reagovat) „Pro dokončení rezervace/registrace/objednávky klikněte na tento odkaz..."

Ze všech e-mailů, co mi přišly, se mi nejvíce do paměti vryly tyto tři (všechny jsem smazal, takže jde o paměťovou rekonstrukci).

Nr. 1

„Ahoj, hledáš ještě práci? Něco bych pro tebe měl, teda jestli budeš mít zájem. Jde o to, že hledáme někoho, kdy by dělal jednatele v jednom esróčku. Nemusel bys nic dělat, prostě jen sem tam podepsat nějaké papíry. Nebudu ti kecat, takže je to tak, že ta firma patří nějakému politikovi v Praze a budou na ni chodit velký veřejný zakázky, který ten chlap dohodí, protože sedí na ministerstvu. Jinak je to ale čistý. Nabízíme 20 tis. měsíčně a opravdu nemusíš nic dělat a nic ti nehrozí. Ozvi se”.

Nr. 2 (opravdu s tím překlepem):

„Miláčku, stýká se mi…”.

Nr. 3

Tento e-mail byl plný intimních fotografii jedné slečny, velmi intimních, řekl bych, že intimnější může být snad jen rentgenový snímek. Odpověděl jsem tak, jak se na ženatého, kultivovaného a vzdělaného muže středního věku sluší a patří: decentně a citlivě, vědom si toho, že mladé dívce, která mi právě představila svá nejtajnější místa, bude jistě velmi trapně.

Odpověď přišla obratem: „Píčóóó!!!"

Tím prvním e-mailem bavím studenty na seminářích z obchodního práva. Tím druhým a třetím bavím… asi každého.

 

 
----------------------------
Image by Gerd Altman from Pixabay
Thank you for rating this article.